"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." — Albert Einstein

środa, 27 marca 2013

Nieszczęsny konkurs...

Wczoraj zakończyło się głosowanie internautów na najlepszy szyciowy blog roku "Łucznika". Wyniki poznamy jutro...
Mój wynik (39 głosów) cieszy mnie równie mocno jak cieszyłby mnie każdy inny powyżej zera ;) Naprawdę bardzo dziękuję za każdy oddany na mój blog głos!Ten konkurs miał być z założenia świetną zabawą, zarówno dla uczestników jak i głosujących... niestety - przerodził się w bardzo przykrą w skutkach rywalizację.
Na początek kilka zdań z regulaminu konkursu, którego niestety wielu nie miało chęci przeczytać, zanim przystąpili do konkursu lub głosowania:

2.1. Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepiej prowadzonych blogów, które poświęcone są szyciu, robótkom ręcznym i innym pasjom rękodzielniczym, powiązanym z szyciem.

...no właśnie... tu nie chodziło o walkę na śmierć i życie! Decyzję podejmuje jury! Tyko od nich zależy, który blog najlepiej spełnia kryteria podane w jednym z kolejnych punktów regulaminu:

2.3. W każdej z kategorii będą brane pod uwagę następujące kryteria:

a. MODA – oryginalność, pomysłowość, wyznaczanie modowych trendów, inspirowanie szyciowej społeczności, forma prezentacji, aktywność, popularność bloga
b. DIY – kreatywność, forma, spectrum zainteresowań, komunikatywność, umiejętność dzielenia się wiedzą z szyciową społecznością, jakość i różnorodność poradników i przepisów szyciowych, oryginalność projektów, aktywność, popularność bloga
c. OSOBOWOŚĆ – indywidualizm, komunikatywność, warsztat – jakość wpisów, profesjonalizm, forma i mechanika – funkcjonalności i aplikacje używane w komunikacji z obserwatorami, umiejętność używania narzędzi do kreowania własnej osoby jako marki, aktywność, popularność bloga.

3.1. Dodatkowo w internetowym głosowaniu zostanie wybrany SZYCIOWY BLOG ROKU 2012 według INTERNAUTÓW

... i tu właśnie niektórych zbytnio poniosły emocje... myślę, że wielu z Was niestety wie doskonale, że mam na myśli zajadłą walkę niektórych "miłośników" pewnego bardzo znanego bloga, która wyglądała nie jak walka o kogoś lecz przeciwko komuś innemu. Blady strach padł na wszystkie "konkurencyjne" blogi, bo co by było, gdyby jakikolwiek blog uzyskał więcej głosów internautów niż ten jeden jedyny, ukochany? A no osoba prowadząca "konkurencyjnego" bloga stałaby się obiektem publicznych pomówień o nieuczciwość (delikatnie mówiąc). Takie sytuacje i takie zachowanie ludzi skutecznie zniechęca do udziału we wszelkich konkursach, a już na pewno w tych, w których bierze udział ten jeden, jedyny (następnym razem sprawdzę zanim zgłoszę swój udział).

4.3. Do konkursu mogą być zgłaszane blogi, które spełniają łącznie następujące wymagania: zostały założone nie później niż 30 czerwca 2012 roku, umożliwią autorowi publikację autorskich, datowanych treści, są prowadzone w języku polskim, były aktualizowane przynajmniej dwa razy w przeciągu ostatniego półrocza, są publiczne i umożliwiają pozostawianie komentarzy bez konieczności logowania.

Niestety organizatorzy nie dopatrzyli spełnienia tego warunku. Powinni byli to zrobić na etapie zgłaszania blogów, nie były by wówczas potrzebne dyskwalifikacje blogów, które już zebrały mnóstwo głosów.

4.10. Organizator ma prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia niespełniającego wymogów niniejszego Regulaminu.

... niestety z tego prawa nie skorzystał...


Poza tym wszystkim, jeszcze raz dziękuję za każdy oddany na mój blog głos i mam nadzieję, że to właśnie ktoś z Was dostanie od "Łucznika" nagrodę dla głosujących :)

5 komentarzy:

 1. Hej :) A ja poprzez Twój wpis u Rosy trafiłam do Ciebie i bedę zaglądać. Bardzo tu sympatycznie, pozdrawiam cieplutko
  Kasia Kopiczyńska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za odwiedziny :) Właśnie o to chodzi - żeby było sympatycznie :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Zobaczymy co będzie jutro...pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też trafiłam z wpisu na moim blogu. i już zostanę, bo fajnie u ciebie. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam Cię do mojego spisu blogów Handmade :)
  www.spis-blogow-handmade.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails