"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." — Albert Einstein

sobota, 22 grudnia 2018

Masa solna. Ozdoby na Boże Narodzenie.

Moja kolejna miłość - masa solna!

Tak prosty materiał a potrafi dać tyle radości tworzenia! Moje świąteczne ozdoby powstały z masy wg. przepisu podstawowego. Prawdopodobnie w najbliższym czasie będę testować inne przepisy, np. na masę bardziej "plastyczną" z dodatkiem mąki ziemniaczanej lub kleju do tapet. Z pewnością podzielę się z Wami moimi wrażeniami.

Tymczasem dla zainteresowanych podaję przepis na masę solną wg. którego ja ją wykonuję:

- szklanka mąki pszennej
- szklanka drobnej soli
- woda

Najpierw mieszamy ze sobą suche składniki a dopiero potem dodajemy powoli wodę. Nie podałam ilości, ponieważ dodaje się ją "na oko". Trzeba uważać aby nie dodać jej za dużo, masa nie może być zbyt wilgotna. Jeśli przesadzicie z ilością wody, można dodać mąkę aż masa będzie miała odpowiednią konsystencję. Masę dokładnie wyrabiamy zupełnie tak samo jak ciasto na makaron czy pierogi - aż będzie zupełnie gładka. Moje brązowe "nibypierniczki" swój kolor zawdzięczją dodatkowi kakao, które dodałam do suchych składników przed dodaniem wody. Masę można w ten sposób barwić np. kurkumą, cynamonem lub barwnikami spożywczymi.

A co można zrobić z masy solnej? Co tylko sobie wymyślicie! Skoro czas jest przedświąteczny ja wykonałam zawieszki na choinkę (oczywiście można je także zawiesić na ścianie). Do wycinania kształtów użyłam foremek do ciastek, bo to najprostszy sposób. Jeśli masz wprawną rękę możesz wzory wycinać np. nożykiem. Gotowe ozdoby układamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia lub folią aluminiową i suszymy (nie pieczemy!) w piekarniku. Ja mam piekarnik elektryczny, suszenie trwa około 2 godzin w temp. 50 - 60 stopni. Po wyjęciu z piekarnika dosuszam jeszcze ozdoby przez jeden dzień na powietrzu - po prostu kładę blaszkę np. na szafkach kuchennych.

Po dokładnym wysuszeniu ozdoby są gotowe do malowania. Ja używam farb akrylowych. Można też udekorować gotowe wyroby metodą decoupage. Efekty są świetne! Zresztą sami zobaczcie moje pierwsze ozdoby świąteczne:

ozdoby1

ozdoby2
Jeśli chcecie na bieżąco śledzić co nowego stworzyłam zapraszam na FACEBOOK
Wolisz oglądać same zdjęcia? Zapraszam na INSTAGRAM

sobota, 1 grudnia 2018

Czerwonowłosa anielica Tilda

Ten aniołek, sądząc po kolorze włosów, charakterek ma zapewne nie do końca anielski... Psikusy i drobne "uszczypliwości" z całą pewnością leżą w jej naturze! Co sądzicie? Czy też tak macie, że patrząc na to, co stworzycie macie pewne pojęcie o "osobowości" właśnie powstałej lalki? A może coś ze mną nie tak? [CREEPY]

piątek, 30 marca 2018

Marchewkowe pole...

Marchewkowe pole rośnie wokół mnie... Marchewki? A dlaczego nie? Wszystko da się uszyć! Do tego bardzo prosto i szybko. Super marchewki będą idealne do zabawy w sklep! A może nawet do wiosennych sesji zdjęciowych - kto wie?

wtorek, 27 marca 2018

Bawełniane tulipany.

Bardzo modny ostatnio element wystroju wnętrz zagościł także w mojej pracowni... Uwielbiam szyć tulipany, efekt jest zachwycający! Zobaczcie sami...

piątek, 6 października 2017

Jak uszyć jesienne dynie - łatwy tutorial.

Tak... zdecydowanie mamy już jesień! Najwyższy czas zatem przygotować adekwatne do pory roku dekoracje, prawda? Nic nie kojarzy się z jesienią bardziej niż DYNIA - zrób kilka samodzielnie z moim tutorialem i zachwyć wszystkich piękną dekoracją!

Uwielbiam takie "swojskie" aranżacje. To najłatwiejsza do wykonania dekoracja, nie potrzebujesz nawet maszyny do szycia! Wystarczy tylko trochę czasu i chęci a efekty na pewno zachwycą każdego :) Specjalnie dla Was przygotowałam instrukcję krok po kroku.



Najpiękniej będzie się prezentowało kilka sztuk (3-5) ułożonych razem. Kolorystyka dowolna, to zależy tylko od Waszej wyobraźni, choć najbardziej efektownie będą się prezentowały barwy nawiązujące do aktualnej pory roku (brązy, czerwienie, rudości, beże itp.)

A oto co będzie potrzebne:


- dowolny materiał (u mnie bawełna)
- kawałek filcu
- wypełnienie (u mnie włókno poliestrowe)
- cyrkiel lub cokolwiek, co pozwoli Ci narysować koło :)
- pistolet do kleju na gorąco
- ołówek
- nożyczki
- igła i nici

Kiedy już przygotujesz sobie wszystko, usiądź wygodnie i obejrzyj mój wideo tutorial. Zobaczysz w nim krok po kroku sposób, w jaki wykonałam te piękne DYNIE :) A potem do dzieła!



Mam nadzieję, że podzielicie się ze mną efektami Waszej pracy. Jeśli podoba Wam się pomysł na tego typu tutoriale - dajcie znać w komentarzu. Czy chcecie więcej takich filmów? Jaki temat Was interesuje? Czekam na wszystkie sugestie i pozdrawiam Was serdecznie!


NAJA


wtorek, 3 października 2017

Zamówienie specjalne - różowa "łyba"!

Jak ja lubię takie wyzwania... naprawdę najbardziej uwielbiam tworzyć rzeczy, na które pomysł zrodził się w dziecięcej głowie! Na takie zadania zawsze czekam!

Mała księżniczka życzyła sobie różową "łybę" i nie ma zmiłuj! Ponieważ znaleźć takie "cóś" w regularnej ofercie sklepowej łatwo nie było, ciocia dziewczynki postanowiła oddać zadanie w moje ręce :) A oto efekt:



Mała właścicielka "łyby" jest nią zachwycona a to zawsze najlepsza nagroda za wysiłek włożony w stworzenie czegoś od podstaw, wprost z głowy. Jest to dzięki temu jedyny i niepowtarzalny egzemplarz!
Wszyscy śledzący mój instagram mieli okazję zobaczyć tę rybkę już jakiś czas temu, dlatego aby być absolutnie na bieżąco polecam dodać mój profil do obserwowanych ---> INSTAGRAM

wtorek, 21 lutego 2017

Helenka - króliczek "zegarowy"

Helenka - takie imię dostała od swojej właścicielki - to królisia, której miejsce zostało wybrane jeszcze zanim powstała. Pani Małgosia postanowiła posadzić ją na starym zegarze i trzeba przyznać, że miejsce jest idealne! Helenka ma wszystko "na oku" :)

piątek, 30 grudnia 2016

Opaski z kwiatkiem.

Bawełniane opaski, które jakoś tak pomimo obecnej pory roku przywodzą mi na myśl WIOSNĘ. W tej chwili skończone są opaski w rozmiarach dla najmniejszych księżniczek, w toku produkcja pozostałych rozmiarów i innych kolorów.

Przy okazji życzę wszystkiego najpiękniejszego w nowym 2017 roku!

środa, 31 sierpnia 2016

Międzynarodowy DZIEŃ BLOGERA

Szczerze mówiąc zupełnie przypadkiem usłyszałam dziś w radio, że właśnie 31 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Blogera.
Byłoby zapewne nie na miejscu nie napisać z tej okazji kilku słów właśnie na blogu :) Tak się przy okazji składa, że jakoś niebawem minie dokładnie 7 lat mojej przygody w blogowym świecie i mimo, że to taka "nijaka" rocznica, bo ani szczególna, ani okrągła, ani wyjątkowo liczna, to jednak skłania do pewnych przemyśleń i podsumowań...
I pierwsze, co przychodzi do głowy, to pytanie "czy nadal warto pisać bloga?" OCZYWIŚCIE, że warto! Choć żadnych "materialnych" zysków nikt z nas z tego nie czerpie (no... prawie nikt), czasami pod postem pojawiają się przemiłe komentarze, świadczące o tym, że ktoś tu jednak zagląda, ale najczęściej pod wpisami nie znajdujemy ani słowa, często zdarzają się długie tygodnie a nawet miesiące głuchej blogowej ciszy, bo weny brak albo problemów zbyt wiele i wydaje się, że już nie ma sensu, już i tak nikt nie przeczyta...
A jednak wciąż piszemy, bo pisze się także (albo przede wszystkim?) dla siebie i kiedy się zacznie, to już nie sposób przestać :) Pewnie każdy z blogerów zaczyna pisać z innego powodu, najczęściej jednak na początku jest tylko myśl: "a będę sobie pisał i tyle, zobaczymy co z tego wyjdzie". Blogowanie to wyrażanie samego siebie, swoich emocji. Prezentujemy światu swoje zainteresowania, doświadczenie, pasje. Czasami nasza wiedza może przydać się komuś innemu, czasami może kogoś zainspirować. Sama pamiętam bardzo dobrze, kiedy na jednym z pierwszych kiermaszów, w których uczestniczyłam podeszła do mnie pewna przesympatyczna osoba i wprawiła mnie w niemałe zdziwienie, oznajmiając, że doskonale zna mój blog i dzięki niemu zaczęła swoją przygodę z szyciem! To było bardzo dawno, jednak z pewnością nigdy tego nie zapomnę :)

Więc jednak piszę i będę pisać dalej - dla siebie i dla wszystkich, którzy zaszczycają mój blog swoją cenną obecnością. I zachęcam wszystkich, którzy mają pasje, talent czy po prostu hobby - piszcie blogi! Dajcie nam wszystkim szansę, żeby poznać Wasze pomysły i zamiłowania!

wtorek, 30 sierpnia 2016

Kolejna "twórcza miłość"

Ostatnimi czasy zauroczyły mnie ozdoby do włosów. Słodkie, małe, kolorowe spinki dla małych dam to początek mojej przygody z tworzeniem akcesoriów tego rodzaju. Oczywiście na pierwszym planie kwiaty... ale jak widać nie tylko. Głowę mam pełną pomysłów, tylko doba jest ciągle za krótka :)

A tak zupełnie "z innej beczki" - blogowanie zostało mocno przeze mnie zaniedbane. Myślę, że dzieje się tak nie tylko w moim przypadku a powodem wydaje się być facebook, na rzecz którego wielu z nas "porzuca" blogowanie. Da się zresztą zauważyć dużo mniejszy ruch na blogach. Czytelnicy także zmieniają swe przyzwyczajenia, znacznie wygodniej czyta się krótkie posty facebook'owe okraszone fotką lub ciekawym linkiem i nie da się ukryć, że najwięcej czasu w internecie spędzamy na facebook'u. Mam nadzieję, że jednak uda mi się wrócić do jako-takiej regularności w blogowaniu.

Pozdrawiam cieplutko wszystkich odwiedzających zarówno mój blog, jak i stronę fb :)



niedziela, 24 lipca 2016

Pierwszy tutorial na YouTube już jest!








W odróżnieniu od masy dostępnych na YouTube filmów instruktażowych nie ma tu nudnego gadania :) Sama nie lubię wysłuchiwać paplaniny zajmującej często 2/3 całego nagrania, dlatego u mnie tylko obrazki :)

Jak uważacie, czy taka forma jest w porządku? Czekam na Wasze opinie i pomysły na tematy kolejnych porad "how to..."




Naja

sobota, 23 lipca 2016

Coming soon... kanał YouTube.

Już za chwileczkę, już za momencik!
Nowy projekt Made by Naja & art naja.
Ilu z Was kliknie "subskrybuj" w ciemno aby nie przegapić żadnego filmiku???

 Zapraszam tutaj: KLIK!
Na tę chwilę adres url kanału jest bardzo nijaki :) Potrzeba trochę czasu aby mieć możliwość jego zmiany. Kanał będzie zawierał wskazówki i tutoriale dotyczące prac wykonywanych przeze mnie. Mam nadzieję, że Wam się spodoba! Pierwszy film z cyklu "HOW TO..." jest już nagrany, czeka go jeszcze montaż i w ciągu kilku dni pojawi się na kanale. Do zobaczenia!


czwartek, 21 kwietnia 2016

Kociaki

Kolorowe, mięciutkie, idealne dla wszystkich wrażliwych na kocią sierść ;) Dla wszystkich miłośników kotów.






poniedziałek, 7 marca 2016

Dawno, dawno temu...

"Anioł zawsze nas ochrania, jest darem boskim - nie trzeba go wzywać. Oblicze Twojego anioła ukazuje się zawsze, gdy ze szlachetnością odnosisz się do świata. Jest strumieniem, polem, błękitem nieba." - Paolo Coelho

Jak w tytule - dawno, dawno temu pokazałam fotki "work in progress". Jak widać mój "progress" jest imponujący! Oczywiście anioły są gotowe już od bardzo dawna, trudności mam jedynie w regularnym blogowaniu. W kolejce do pokazania czeka jeszcze wiele prac, kilka nadal czeka na swoją sesję foto. Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Mam nadzieję, że będę miała dla kogo publikować kolejne posty ;)

Naja 










LinkWithin

Related Posts with Thumbnails